Jak co roku, dziś odwiedziłem poznańskie Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO. To już trzeci raz, gdy odwiedzam te targi. I chyba ostatni...
Jak co roku, praktycznie oferta prezentowanych firm była identyczna. Sporo odnawialnych źródeł energii, parę instytucji finansowych, kilka wydawnictw, organizacje branżowe. Oprócz tego sporo o gospodarce odpadami (zbieranie, segregacja, wywóz, sortowanie, utylizacja), biogazowniach, brykieciarkach, oczyszczalniach ścieków.
Ekoenergia - jak być przyjaznym dla środowiska?
26 listopada 2009, 17:34
Po wizycie na targach POLEKO
Napisał:
Krzysztof Lis,
1 komentarzy
Etykiety: ogrzewanie, segregacja śmieci
19 listopada 2009, 19:42
Duże zakupy książkowe
Uwielbiam kupować sobie nowe książki o tematyce popularno-naukowej, w szczególności tej związanej najbliżej z moimi zainteresowaniami -- o odnawialnych źródłach energii, autonomicznym życiu, biopaliwach, itd.
I ostatnio zrobiłem sobie spore zakupy w bardzo popularnej amerykańskiej księgarni internetowej Amazon.com. W sumie "księgarnia internetowa" to trochę zbyt skąpe określenie, bo handluje się tam niemal wszystkim. Trochę bałem się zamawiać książek za ponad 300$ (w sumie z kosztem przesyłki) tak daleko za granicą, ale udało mi się otrzymać wszystko, co zamówiłem. Nic nie zginęło po drodze.
Napisał:
Krzysztof Lis,
3
komentarzy
Etykiety: energia odnawialna, ogrzewanie, oszczędzanie energii
12 listopada 2009, 20:10
Przydomowa oczyszczalnia ścieków
Planując budowę domu na działce w nieskanalizowanej okolicy, zmuszony jestem martwić się o utylizację ścieków we własnym zakresie. Nie mogę odprowadzić ich do kanalizacji. Szamba nie chcę, bo jestem skąpy i nie zamierzam płacić za jego opróżnianie dwa razy w miesiącu.
Co mi więc pozostaje? Praktycznie tylko przydomowa oczyszczalnia ścieków.
5 listopada 2009, 20:32
Zasobnik ciepla w przekroju
Trafiłem dziś w serwisie flickr na fajny schemat zasobnika ciepłej wody użytkowej. Nie wiem, czy już tu o tym pisałem o tym, że bardzo chcę wyposażyć swój dom w duży zasobnik ciepła. Taki o objętości rzędu 3 m³. Ten zasobnik miałby mi służyć do magazynowania ciepła pozyskanego na różne sposoby, a także do ogrzewania domu i podgrzewania wody.
Napisał:
Krzysztof Lis,
12
komentarzy
Etykiety: energia odnawialna, ogrzewanie